Jesteś tu:Zabiegi na ciało » Body Wrapping

Body Wrapping

Cellulit, nazywany również skórką pomarańczową, to jedno z najpowszechniejszych zjawisk dotykających kobiety na całym świecie. Może występować na każdym typie sylwetki i uwidacznia się w postaci zmian skórnych – grudek, wypukłości, bądź nierówności. W naszym instytucie estetycznym proponujemy zabieg, mający na celu zwalczenie pierwszych objawów utraty elastyczności i jędrności skóry – body wrapping. Zachęcamy do zapoznania się z opisem oraz najważniejszymi przeciwwskazaniami do jego wykonania, a także ceną terapii wykonywanej przez naszych kosmetologów.

Zabieg boddy wrapping – innowacyjna kuracja stosowania w terapii antycellulitowej

Jędrna, gładka i szczupła sylwetka to marzenie niemalże każdej kobiety – w naszym Instytucie Estetycznym jesteśmy w stanie je spełnić za pomocą oferowanej terapii antycellulitowej! Zabieg body wrapping zawdzięcza swoją nazwę angielskiemu słowu “wrap”, czyli “zawijać”. Jak sama wskazuje, polega on na owijaniu wybranych partii ciała za pomocą folii lub specjalnych bandaży na uprzednio przygotowaną skórę. Takie szczelne owinięcie brzucha, ud, pośladków czy innych części ciała wywołuje duży nacisk na tkanki podskórne, co w efekcie pozwala oczyścić je z toksyn, zmniejszyć zastoje limfatyczne oraz odżywić skórę.

Zabieg wskazany jest dla osób, którym zależy na wymodelowaniu ciała oraz redukcji tkanki tłuszczowej, a także optycznemu wygładzeniu skóry. Nie powinny poddawać się jemu Klientki cierpiące na zatory naczyniowe czy choroby serca, a także kobiety w ciąży. Cena terapii w naszym instytucie to 180 zł.

Przebieg body wrappingu, czyli jak przeprowadzany jest zabieg w Instytucie Estetycznym?

Aby kuracja mogła skutecznie zadziałać, konieczne jest uprzednie wykonanie peelingu ciała lub jego wybranych partii. Jego celem jest pozbycie się martwego naskórka, dzięki czemu wszelkie składniki aktywne, nakładane w postaci kosmetyków, mogą lepiej wniknąć w skórę. Po pokryciu ciała specjalną maską o działaniu nawilżającym lub antycellulitowym, przechodzimy do kluczowego dla boddy wrappingu owijania ciała folią.

Cena zabiegu boddy wrapping w naszym instytucie to 180 zł, a czas jego trwania waha się do godziny.

CO DAJE ZABIEG?

 • Likwidacja cellulitu
 • Napięcie i ujędrnienie skóry
 • Oczyszczenie ciała z toksyn
 • Zmniejszenie zastojów limfatycznych i obrzęków
 • Zapobieganie efektowi zwiotczałej skóry po odchudzaniu czy ciąży
 • Mocne nawilżenie i odżywienie skóry

NA CZYM POLEGA?PRZEBIEG ZABIEGU

 1. PEELING CIAŁA- za pomocą peelingu gruboziarnistego złuszczamy warstwę rogową naskórka (dzięki czemu składniki aktywne zawarte w preparatach antycellulitowych głębiej penetrują i efektywniej działają). Poza tym pozbywamy się wszelkich nierówności z powierzchni skóry.
 2. NAKŁADANIE AKTYWNEGO SERUM WYSZCZUPLAJĄCEGO- pobudzona po peelingu skóra chętnie absorbuje substancje zawarte w koncentracie wyszczuplającym
 3. POKRYCIE CIAŁA MASKĄ- składniki aktywne zawarte w masce przyspieszą usuwanie zawartości komórek tłuszczowych, a także uszczelnią naczynia krwionośne.
 4. OWINIĘCIE OBSZARU PODDANEGO ZABIEGOWI FOLĄ
  -kompresyjne owinięcie ciała folią zabiegową wzmaga ukrwienie
  -przyspiesza przepływ limfy
  -zwiększa metabolizm tkankowy.
 5. PRZYKRYCIE CIAŁA KOCEM TERMICZNYM około 40 min
 6. NAŁOŻENIE KREMU UJĘDRNIAJĄCEGO NA ZAKOŃCZENIE.

DLA KOGO?Dla osób których celem jest zmniejszenie obwodu i wymodelowanie ciała, wygładzenie i dotlenienie skóry, wyeliminowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Również polecany osobom ze skórą przesuszoną i wymagającą odżywienia.

PRZECIWWSKAZANIA

 • ciąża
 • zatory naczyniowe
 • ostre infekcje (np. grypa)
 • dolegliwości sercowe
 • wysokie ciśnienie krwi
 • choroby nerek
 • żylaki
 • przebyte niedawno operacje
 • skóra wrażliwa lub naczyniowa

PRZED ZABIEGIEM

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania.

PO ZABIEGU

Po zabiegu zaleca się picie dużej ilości wody ok 2 l dziennie oraz stosowanie kosmetyków antycellulitowych do pielęgnacji domowej .

Newsletter

Jeśli są Państwo zainteresowani otrzymywaniem informacji o
nowościach z naszego Instytutu, prosimy o podanie adresu e-mail