Jesteś tu:Zabiegi na ciało » Endermologia®

Endermologia®

Kult zdrowego i pięknego ciała, które pomimo upływu lat zachowuje doskonały wygląd i nienaganną kondycję to nie tylko troska o piękno, ale również zdrowie. Rozwijająca się medycyna estetyczna oraz kosmetologia prześcigają się w nowoczesnych sposobach doskonalenia ludzkiego ciała. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na specyfikę proponowanych zabiegów – obecne przeciwwskazania, zalecenia, jak i spodziewane efekty, które pozwolą sięgnąć po takie metody, które najbardziej odpowiadają indywidualnym potrzebom.

Wszystkim Klientkom naszego Instytutu pragniemy polecić jeden z najskuteczniejszych i jednocześnie najczęściej polecanych przez specjalistów zabieg. Jest nim endermologia, pozwalająca na nieinwazyjną walkę z nadmiarem nagromadzonej tkanki tłuszczowej, cellulitem oraz niekształtną sylwetką. W czym tak naprawdę tkwi magia i wyjątkowość tej metody?

Udokumentowane rezultaty pozwalają docenić następujące zmiany, zachodzące w skutek zastosowania serii zabiegów endermologicznych:

 • znaczna redukcja cellulitu (nawet w wysokim stopniu zaawansowania),
 • widoczne zmiany w budowie sylwetki (modelowanie pozwala na redukcję od kilku do kilkunastu centymetrów w obwodach),
 • minimalizacja zastojów limfatycznych,
 • znaczna poprawa ujędrnienia skóry,
 • skuteczne zmniejszenie rozstępów,
 • działanie poprawiające samopoczucie – działa odprężająco i relaksacyjnie,
 • widoczna i odczuwalna poprawa gładkości skóry.

Na czym polega zabieg?

Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent przechodzi konsultację, podczas której lekarz ocenia m.in. typ morfologiczny, stopień cellulitu oraz jędrność skóry. Do zabiegu endermologii trzeba włożyć specjalny, elastyczny kostium, ułatwiający oddziaływanie rolek urządzenia na skórę.

Endermologia LPG to rodzaj masażu próżniowego, w którym fałd skóry jest zasysany przez rolki głowicy urządzenia. Rolki obracają się i rolują skórę. Podciśnienie jest kontrolowane za pomocą komputera. Podczas rolowania dochodzi do pobudzenia krążenia, przyspieszenia metabolizmu w komórkach skóry oraz uruchomienia intensywnych procesów regeneracyjnych. Przyspieszony metabolizm międzykomórkowy usuwa uwolniony tłuszcz oraz toksyny. Dodatkowo w skórze rozpoczyna się intensywna produkcja kolagenu i elastyny.

Jeden zabieg zajmuje 35 minut. W zależności od potrzeb i oczekiwanych rezultatów endermologię przeprowadza się w seriach, np. po 5, 10 lub 15 powtórzeń (pomiędzy zabiegami należy zachować co najmniej 24-godzinny odstęp czasu). Rezultaty będą zauważalne już po kilku tygodniach, gdy efekt oddziaływania rolek na skórę ustabilizuje się, a nowopowstałe włókna kolagenowe poprawią jędrność skóry. Cellulit wyraźnie się zmniejszy, skóra odzyska jędrność, a w obwodach ciała znikną dodatkowe centymetry. Zabieg dostępny w Instytucie Estetycznym w Warszawie.

Istniejące i potwierdzone licznymi badaniami rezultaty, widoczne i długotrwałe efekty przekonują Klientki do odważnego korzystania ze skuteczności endermologii. Należy jednak mieć na uwadze także przeciwwskazania, którymi są:

 • choroba nowotworowa,
 • ciąża (także okres do pięciu miesięcy po urodzeniu dziecka w sposób naturalny lub do minimum siedmiu miesięcy w przypadku cesarskiego cięcia),
 • stosowanie antykoagulantów,
 • zapalenie żył.

Prócz tego należy mieć na uwadze również konieczność miejscowego ograniczenia stosowania          endermologii. Dotyczy to przede wszystkim tych obszarów ciała, w obrębie których pojawiają się żylaki, naczyniaki, tłuszczaki lub nawet przepukliny brzuszne.

 

Technologia LPG - czytaj więcej

Newsletter

Jeśli są Państwo zainteresowani otrzymywaniem informacji o
nowościach z naszego Instytutu, prosimy o podanie adresu e-mail