Jesteś tu:Zabiegi na ciało » Elektrostymulacja mięśni

Elektrostymulacja mięśni

Wykorzystanie prądów o niskiej częstotliwości w kosmetyce pozwala na wymodelowanie oraz wyszczuplenie sylwetki, ale nie tylko. Elektrostymulacja mięśni pobudza przemianę materii, redukuje cellulit, wspomaga produkcję kolagenu, łagodzi napięcia i stany bólowe, a także poprawia ukrwienie.

Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń, które wysyłają delikatne impulsy elektryczne pobudzające tkanki zewnętrzne, ale także wnikające w głębsze warstwy skóry. Dzięki temu pobudzają tkanki i mięśnie do pracy, a także regeneracji.

Zabieg może być przeprowadzony na takich partiach ciała jak:

 • ramiona,
 • brzuch,
 • pośladki,
 • uda,
 • łydki.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia elektrostymulacji mięśni:

 • epilepsja,
 • ropne zapalenia skóry,
 • rozrusznik serca,
 • aktywna choroba nowotworowa,
 • ciąża,
 • zapalenie żył bądź tętnic.

Najlepsze efekty uzyskuje się przy cyklicznym wykonywaniu zabiegów. W zależności od indywidualnych przypadków elektrostymulację zaleca się wykonywać w seriach codziennie lub co drugi dzień.

Elektrostymulacja mięśni w Warszawie – na czym polega zabieg?

Metoda wykorzystywana jest zarówno podczas rehabilitacji, jak i przy modelowaniu ciała, choć warto mieć na uwadze, że nie zastępuje zdrowego trybu życia. Jeżeli liczymy zatem na długotrwałą redukcję tkanki tłuszczowej, zalecana jest zmiana sposobu odżywienia się na bardziej zrównoważony, zapewnienie odpowiedniej ilości snu czy np. podjęcie terapii, dzięki której możliwe będzie ograniczenie codziennych obciążeń psychicznych.

Elektrostymulacja mięśni trwa maksymalnie około 30 minut (mowa o pojedynczym zabiegu) i nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Przed wykonaniem usługi przeprowadzana jest konsultacja, podczas której specjalista upewnia się, że u osoby zainteresowanej zabiegiem nie występują przeciwwskazania.

W dniu wizyty wokół docelowego obszaru zabiegowego na ciele pacjenta umieszczane są samoprzylepne elektrody pokryte żelem zapewniającym przewodzenie prądu. Po ich zabezpieczeniu i podłączeniu przewodów uruchamiany jest aparat do elektrostymulacji mięśni. Można wtedy rozpocząć właściwą część zabiegu – wybrane grupy mięśniowe pobudzane są do wzmożonej pracy z użyciem pola elektromagnetycznego. Dzięki temu możliwe jest wywołanie efektu towarzyszącego intensywnym ćwiczeniom fizycznym. Elektrostymulacja ciała najczęściej wykonywana jest w seriach, a liczba wymaganych wizyt ustalana jest z pacjentem indywidualnie, w zależności od oczekiwanych rezultatów.

Czy po zabiegu niezbędna jest rekonwalescencja?

Pacjent, który poddał się elektrostymulacji mięśni, może odczuwać po wizycie umiarkowane zmęczenie. Rekonwalescencja nie jest natomiast wymagana – wkrótce po opuszczeniu gabinetu można powrócić do pracy i innych codziennych obowiązków.

Więcej informacji na temat zabiegu uzyskasz, kontaktując się mailowo bądź telefonicznie z personelem Instytutu Estetycznego. Prosimy pamiętać, że wizyty można rezerwować osobiście w Warszawie lub dzwoniąc na numer telefonu 791-557-750. Aktualny cennik elektrostymulacji mięśni poszczególnych partii ciała — brzucha, ud i pośladków — dostępny jest na naszej stronie internetowej.

Newsletter

Jeśli są Państwo zainteresowani otrzymywaniem informacji o
nowościach z naszego Instytutu, prosimy o podanie adresu e-mail