Jesteś tu:Problemy skóry » Przebarwienia skóry

Przebarwienia skóry

Przyczyny powstawania przebarwień

Pod wpływem promieniowania słonecznego dochodzi do samoistnego pojawiania się przebarwień o podłożu hormonalnym. Dodatkowymi elementami, które wzmacniają ryzyko wystąpienia zmian pigmentacyjnych są: ciąża, stosowanie doustnej antykoncepcji, stosowanie zastępczej terapii hormonalnej, okres menopauzy, choroby wątroby, zaburzenia miesiączkowania, zapalenia przydatków, niedoczynność nadnerczy, nadczynność tarczycy, stosowanie niektórych leków, działanie substancji fitotoksycznych lub fotoalergizujących, znajdujących się w lekach, kosmetykach, mydłach.

Pigmentacja ma najczęściej postać brązowych plam występujących na czole, policzkach, nosie, rzadko na żuchwie, a w skrajnej postaci, może dochodzić do przebarwień w formie pasów w środkowej części twarzy. Barwnik zwykle znajduje się w naskórku, ale zdarzają się przebarwienia skóry właściwej i postacie mieszane. Poziom na którym jest najwięcej barwnika melaminowego, ma ważne znaczenie prognostyczne co do skuteczności zabiegów.

Profilaktyka

Podstawą zapobiegania przebarwieniom jest ochrona przeciwsłoneczna. Polega na ograniczeniu ekspozycji na promieniowanie słoneczne, stosowaniu kremów z filtrem chroniących przed UVB i UVA (wysokość filtra musi być dobrana odpowiednio do fototypu skóry i intensywności promieniowania). Należy pamiętać, że bloker słoneczny nałożony na skórę twarzy utrzymuje skuteczność przez ok. 2 godziny, po tym czasie konieczna jest jego ponowna aplikacja.

Zabiegi dla skór z przebarwieniami

Należy jednakże pamiętać o konieczności wykonania serii zabiegów i stosowania się do wskazań zaproponowanych na konsultacji.

Zabiegi proponowane w przypadku skóry z przebarwieniami:

  1. Mikrodermabrazja z laserem BIOSTYMULUJĄCYM w połączeniu z aktywną witaminą C

(12%)- wyrównuje powierzchnie skóry, rozjaśnia przebarwienia.

2.Peeling Depigmentant-AntiTyrosinase - Peeling do skór z ostrym stanem zapalnym skóry i mocnym łojotokiem.

3. Peelingi glikolowe - rozjaśniają pigmentację skóry.

4. Cosmelan - zabieg medyczny; najbardziej skuteczna terapia redukcji przebarwień na świecie, przeważnie jednorazowy.

5. INNO-PEEL Wheitening (zabieg wykonywany przez lekarza)

6. M.E.L.A 3 - unikalna formuła ph-formula ma na celu zmniejszenie ilości melaniny w naskórku co w  efekcie daje 80% redukcji widocznych przebarwień.

Zabiegi są dobierane do indywidualnych potrzeb na bezpłatnej konsultacji kosmetycznej.

Newsletter

Jeśli są Państwo zainteresowani otrzymywaniem informacji o
nowościach z naszego Instytutu, prosimy o podanie adresu e-mail