Jesteś tu:Problemy skóry » Skóra dojrzała

Skóra dojrzała

Charakterystyka

To skóra na której widać objawy upływającego czasu. Problem ten pojawia się u osób w różnym wieku, najczęściej jednak pomiędzy 35 a 40 rokiem życia.

Cera dojrzała nie mieści się w klasycznym podziale rodzaju cer, ponieważ podział ten różnicuje skórę ze względu na jej rodzaj, a nie wiek. Osoby ze skórą dojrzałą mają najczęściej cerę suchą lub mieszaną.

U każdej z osób poszczególne cechy starzenia się skóry występują w różnej kolejności. Dla cery dojrzałej typowe są zmarszczki (wyraźniejsze zmarszczki mimiczne) i znaczna utrata wiotkości (mniejsza elastyczność). Zmienia się kolor, pojawiają się plamy przebarwieniowe i liczne teleangiektazje, a także różnego rodzaju wypryski.

Pielęgnacja domowa

Skóra dojrzała wymaga łagodnych kosmetyków zawierających aktywne składniki, które mogą potencjalnie przywrócić jej utracony blask. Podstawowym kosmetykiem do codziennej pielęgnacji jest krem nawilżający na dzień zawierający filtry UVB i UVA o wyższym stopniu ochrony to jest optymalnie 15 SPF. Dobrze, gdy stosowany krem jest wzbogacony substancjami antyutleniającymi, które wyłapują wolne rodniki takimi jak witamina E, koenzym Q10 czy flawonoidy. Wieczorem należy stosować krem regeneracyjny.

Pomocne będą również kremy zawierające retinoidy, czyli pochodne witaminy A. Związki te w pewnym stopniu mają zdolność do redukcji zmarszczek i przebarwień. Można je stosować zarówno do cer z tendencją do przetłuszczania się jak i do cer suchych. Pamiętajmy, że w przypadku redukcji zmarszczek za pomocą kremu, efektu możemy oczekiwać dopiero po kilku miesiącach regularnego stosowania preparatu.

Kolejną grupą związków pomocnych w pielęgnacji cery dojrzałej jest witamina C czyli kwas askorbinowy. Wpływa na syntezę włókien kolagenowych w skórze i aktywność antyoksydacyjną. Delikatnie rozjaśnia skórę i zmiany przebarwieniowe. Pamiętajmy, że należy preferować tylko te kosmetyki, które zawierają duże stężenie (minimum 5%) kwasu askorbinowego lub jego pochodnych.

Zabiegi dla skóry dojrzałej

Zabiegi kosmetologiczne mają za zadanie poprawę ogólnego wyglądu skóry dojrzałej, wzrost jej napięcia, elastyczności i wygładzenia zmarszczek. Należy jednakże pamiętać o konieczności wykonania serii zabiegów i stosowania się do wskazań zaproponowanych na konsultacji.

Zabiegi proponowane w przypadku skóry dojrzałej:

  1. Mikrodermabrazja z laserem BIOSTYMULUJĄCYM - przyśpiesza odbudowę kolagenu i elastyny - głównych budulców skóry.
  2. Peeling RenewLift - Peeling do skór dojrzałych, tracących jędrność; wzmacnia owal twarzy, przywraca jędrność skóry.
  3. FOTOODMŁADZANIE - zabieg laserowy stosowany przy skórze tracącej jędrność, z drobnymi przebarwieniami, naczynkami i zmarszczkami.
  4. Mezoterapia bezigłowa - zabieg przeznaczony dla skóry dojrzałej, z pierwszymi oznakami starzenia, wymagającej odżywienia.

Medycyna estetyczna:

  1. Botox / Dysport - redukcja zmarszczek w górnej części twarzy.
  2. Kwas hialuronowy - redukcja bruzd nosowo - wargowych, powiększanie ust, wypełnienie zmarszczek w okolicach ust.
  3. Mezoterapia igłowa - dogłębne odżywienie skóry dojrzałej, poprawa jędrności i owalu skóry twarzy.

Zabiegi są dobierane do indywidualnych potrzeb skóry na bezpłatnej konsultacji kosmetycznej.

Newsletter

Jeśli są Państwo zainteresowani otrzymywaniem informacji o
nowościach z naszego Instytutu, prosimy o podanie adresu e-mail