Jesteś tu:Blog » Laserowe leczenie trądziku

Dlaczego laserowe leczenie trądziku jest skuteczne?

Wbrew pozorom, trądzik to nie tylko przypadłość okresu nastoletniego. Również wielu dorosłych boryka się z tego typu zmianami skórnymi, co spowodowane jest rozmaitymi przyczynami, w tym m.in. nieprawidłową gospodarką hormonalna bądź zaburzeniami w pracy gruczołów łojowych. Dobranie odpowiedniej terapii jest kluczowe dla zyskania zdrowej, promiennej cery. Jedną z nich jest laserowe leczenie trądziku pospolitego i różowatego, świadczone w gabinetach medycyny estetycznej.

Leczenie trądziku z wykorzystaniem lasera

Dzięki specjalistycznym urządzeniom, wykorzystywanym w gabinetach medycyny estetycznej, możliwe jest zmniejszenie istniejących zmian oraz ograniczenie ryzyka ponownego pojawienia się nieestetycznych krostek.

Leczenie trądziku z wykorzystaniem lasera należy do procedur małoinwazyjnych, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Rodzaj zabiegu oraz częstotliwość jego wykonywania, dobierane są indywidualnie do każdego pacjenta, z uwzględnieniem typu oraz poziomu zaawansowania schorzenia. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak zwykle zalecane jest jego kilkukrotne powtórzenie.

Zalety metody

W walce o zdrową skórę ważne jest nie tylko działanie powierzchniowe, ale i wewnętrzne, na co pozwala wspomniane urządzenie. Wiązka lasera obkurcza widoczne na twarzy zmiany, jednocześnie działając antybakteryjnie w głębszych warstwach skóry. Dzięki temu, wpływa na regulację gruczołów łojowych, odpowiedzialnych za powstawanie nieestetycznych zmian.

Skuteczność usuwania zmian z wykorzystaniem lasera, zawdzięczana jest także jego precyzyjnemu działaniu. Dodatkowo, zastosowanie wspomnianego urządzenia, poprzez wywołanie mikrouszkodzeń, pobudza skórę do regeneracji. Dzięki temu, staje się ona bardziej promienna i odporna na czynniki zewnętrzne.

Trwałe wyleczenie trądziku nie tylko przywraca skórze zdrowy wygląd, ale także komfort i dobre samopoczucie osoby poddającej się zaleconym procedurom. Dlatego warto udać się na konsultację do specjalisty, który pomoże dobrać metodę, przynoszącą jak najbardziej optymalne efekty.

Newsletter

Jeśli są Państwo zainteresowani otrzymywaniem informacji o
nowościach z naszego Instytutu, prosimy o podanie adresu e-mail