Jesteś tu:Blog » Odmładzanie skóry

Na czym polega foto odmładzanie skóry i dla kogo jest polecane

Medycyna estetyczna proponuje szereg zabiegów, dzięki którym możliwe jest zredukowanie niedoskonałości skóry oraz zmniejszenie widoczności pierwszych oznak starzenia. Jednym z nich jest fotoodmładzanie, pozwalające na uzyskanie promiennej, zdrowo wyglądającej cery, niemal w każdym wieku. Warto zastanowić się, na czym polega wspomniany zabieg, a także kto powinien z niego skorzystać.

Na czym polega fotoodmładzanie?

Jest to procedura o niskim stopniu inwazyjności, która polega na naświetlaniu skóry, pozwalającym na powstanie w niej procesów regeneracyjnych oraz nowych włókien kolagenowych, dzięki którym staje się ona m.in. bardziej sprężysta i elastyczna.

Zabiegi fotoodmładzania należą do procedur, które w celu uzyskaniu satysfakcjonujących efektów, zaleca się wykonać w seriach, liczących zwykle od 3 do 5 zabiegów, powtarzanych mniej-więcej raz w miesiącu.

Fotoodmładzanie - zalety

Główną zaletą wspomnianego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, jest jego niska inwazyjność, a tym samym maksymalne zminimalizowanie ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Poza tym, wspomniana procedura doceniana jest za swoje działanie odżywiające i odmładzające.

Dzięki serii zabiegów, możliwe jest spłycenie zmarszczek i bruzd, powstałych wskutek starzenia się skóry. Dodatkowo, dzięki nim, cera staje się znacznie bardziej promienna i jednolita, głównie dzięki ograniczeniu widoczności porów oraz ujednoliceniu jej kolorytu.

Wszechstronne działanie wspomnianego zabiegu sprawia, że polecany jest on także osobom borykającym się z trądzikiem różowatym czy rozszerzonymi naczynkami, pozwalając na przywrócenie komfortu i dobrego samopoczucia.

Fotoodmładzanie skóry - przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Mimo wielu zalet i niskiej inwazyjności, którymi odznacza się wspomniana procedura, istnieją pewne przeciwwskazania do jej wykonania. Wśród nich, wyróżnić można m.in. nadwrażliwość na światło bądź ekspozycję skóry na intensywne promieniowanie słoneczne.

Innymi przeciwwskazaniami są m.in. cukrzyca, nadciśnienie, ciąża oraz okres karmienia piersią.

Wspominany zabieg należy do jednego z najmniej inwazyjnych procedur z zakresu medycyny estetycznej, pozwalających na uzyskanie promiennej skóry, pozbawionej niedoskonałości i pierwszych oznak starzenia.

Newsletter

Jeśli są Państwo zainteresowani otrzymywaniem informacji o
nowościach z naszego Instytutu, prosimy o podanie adresu e-mail