Jesteś tu:Medycyna estetyczna » Botox

Botox

Instytut Estetyczny w Warszawie zaprasza do skorzystania z oferty na leczenie z wykorzystaniem preparatu BOTOX® . Jest to niezwykle prosta, niechirurgiczna metoda wygładzania zmarszczek – głównie głębokich bruzd pojawiających się pomiędzy brwiami.

Cała procedura trwa zaledwie 10 minut, dlatego często zabieg ten nazywany jest „lunchowym”. Wystarczy kilka niewielkich wstrzyknięć preparatu w miejsca objęte zmarszczkami, a mięśnie odpowiedzialne za ich powstawanie rozluźniają się, co prowadzi do ich wygładzenia. Efekty są spektakularne, a co najważniejsze – widoczne już po kilku dniach od zabiegu.

Bruzdy między brwiami pojawiają się w wyniki nadmiernej aktywności mięśni występujących w tej okolicy. Do mięśni zostaje wprowadzona niewielka ilość preparatu, co prowadzi do zablokowania procesu odbierania przez niego impulsów nerwowych a w konsekwencji – rozluźnienia mięśnia. Rezultat – widoczne wygładzenie zmarszczek i młodszy, bardziej promienny wygląd.

W ciągu 10 minut wykwalifikowany, przeszkolony lekarz precyzyjnie określa miejsca, w które należy wstrzyknąć lek, tak aby uzyskać możliwie najlepsze rezultaty a następnie przystępuje do działania. Zabieg z użyciem preparatu BOTOX® nie wymaga zastosowania znieczulenia, a pacjent może od razu po jego zakończeniu wrócić do normalnej aktywności.

Efekt działania preparatu trwa do 6 miesięcy. Czas ten jest jednak indywidualny dla każdego przypadku, może więc ulec zmianie. Przeprowadzenie kolejnych zabiegów powoduje, że rezultaty mogą utrzymywać się jeszcze dłużej, a więc im więcej powtórzeń, tym lepszych efektów można się spodziewać.


Kiedy warto zastosować preparat BOTOX® ?

Eliminowanie zmarszczek przy użyciu toksyny botulinowej jest w pełni bezpieczną metodą. Lekarz dobiera odpowiednią ilość substancji i dokładnie wyznacza miejsca jej podania. Warto zwrócić uwagę, że BOTOX® nie tylko spłyca bruzdy, ale także zapobiega pogłębianiu się ich. Mimo, że po kilku miesiącach działania toksyny mięśnie ponownie zaczynają odbierać bodźce skurczowe, to w leczonym obszarze nadal możemy obserwować efekt bardziej wypoczętej i młodszej skóry niż przed zabiegiem. Zastrzyki można powtarzać co 6-8 miesięcy, ale nie częściej niż co 3 miesiące.


Wskazania

BOTOX® jest doskonałym sposobem na pozbycie się tzw. „lwiej” zmarszczki między brwiami, jak i pozostałych poziomych w granicy czoła. Działa również na dodające lat „kurze łapki” wokół oczu i tzw. zmarszczki palacza nad górną wargą. Za pomocą preparatu lekarz może też delikatnie unieść kąciki ust czyniąc wyraz twarzy bardziej pogodnym. Ponadto substancja znakomicie poradzi sobie z poziomymi liniami na szyi, tzw. „pierścieniami Wenus” czy zbyt luźną skórą podbródka i szyi. W niektórych przypadkach BOTOX® sprawdza się w eliminowaniu blizn, leczeniu migreny i nadmiernej potliwości.


Przeciwwskazania

Zabiegowi nie mogą poddać się osoby cierpiące na zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, np. miastenia gravis czy zespół Lamberta Eatona. Wykluczające jest również stosowanie leków rozluźniających mięśnie. Zabiegowi nie poddajemy kobiet w ciąży i karmiących piersią, osób uczulonych na albuminę ludzką czy z zaburzeniami krzepnięcia krwi. Przed zabiegiem należy wyleczyć wszelkie infekcje skóry.


Po zabiegu

Przez cztery godziny od wstrzyknięcia preparatu BOTOX® nie wolno pochylać głowy. Zaleca się również unikania masażu poddanych zabiegowi miejsc.

Newsletter

Jeśli są Państwo zainteresowani otrzymywaniem informacji o
nowościach z naszego Instytutu, prosimy o podanie adresu e-mail