Jesteś tu:Zabiegi Twarzy » Mandelac C

Mandelac C

MANDELAC C Peeling medi+derma 20% kwas migdałowy 30% kwas cytrynowy

Mandelac C: 20% kwas migdałowy i 30% kwas cytrynowy

Kwas migdałowy znany także jako 2-fenylo-2-hydroksyoctowy, jest kwasem AHA pochodzącym z hydrolizy wyciągu z gorzkiego migdału. Zwyczajowo stosowany jest do leczenia fotostarzenia, nieregularnej pigmentacji, trądziku zapalnego nie torbielatowego oraz w celu przygotowania skóry w zabiegach laserem frakcyjnym. Odpowiedni dla skóry wrażliwej gdyż posiada cząsteczki o dużym rozmiarze a więc penetracja przez warstwę rogową jest wolniejsza i nie wywołuje szczypania ani podrażnienia.

Właściwości kwasu migdałowego:

- Działanie rozjaśniające - Melasma, przebarwienia pozapalne i plamy słoneczne ulegają złagodzeniu pod wpływem produktów na bazie kwasu migdałowego. W wielu przypadkach melasma ulega złagodzeniu o 50% po miesiącu kuracji produktami o stężeniu 10%. Nie zaobserwowano przypadków przebarwień pozapalnych u pacjentów o ciemnym fototypie.

- Działanie seboregulacyjne, przeciwdrobnoustrojowe i antybakteryjne - Pod względem chemicznym, kwas migdałowy posiada strukturę identyczną do innych antybiotyków o szerokim spektrum działania. Kontroluje i normalizuje ilość tłuszczu przenikając do mieszka włosowego i redukuje P. acnes poprawiając wygląd skóry z występującymi krostami zapalnymi, zaskórnikami, trądzikiem grudkowym, zapaleniem mieszków włosowych i trądzikiem różowatym. Przygotowanie skóry za pomocą kwasu migdałowego 2-4 tygodnie przed i po realizowanym zabiegu laserem frakcyjnym przeciwdziała występowaniu infekcji bakteryjnych gram ujemnych.

- Duża zdolność przebudowy skóry - Kwas migdałowy posiada pKa 3.41 i dlatego jego zdolność zwiększania syntezy kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów (GAG) w brodawkowatej warstwie skóry właściwej jest większa niż innych AHA, jak np kwasu glikolowego (pKa = 3.83).

Właciwości kwasu cytrynowego: Kwas cytrynowy należy do grupy alfa-hydroksykwasów o udowodnionych właściwościach antyoksydacyjnych. - ma działanie odmładzające - powoduje, że skóra jest gładka i wygląda zdrowo - stymuluje syntezę kolagenu - przeciwdziała procesowi oksydacyjnemu

Wskazania Mandelac C: Skóra przyzwyczajona do kwasu migdałowego. Starzenie skórne.

Newsletter

Jeśli są Państwo zainteresowani otrzymywaniem informacji o
nowościach z naszego Instytutu, prosimy o podanie adresu e-mail