Jesteś tu:Zabiegi Twarzy » Peeling pirogronowy

Peeling pirogronowy - Pyruvic Peel Plus

Oferowany przez nas peeling pirogronowy to zabieg odpowiedni dla każdego typu cery. To zabieg skutecznie wspomagający leczenie trądziku, zwalczający zaskórniki, a także łagodzący stany zapalne. Co ważne, peeling pirogronowy skutecznie zmniejsza widoczność blizn potrądzikowych i rozjaśnia przebarwienia. Dodatkowym efektem jego działania jest poprawa elastyczności i kolorytu skóry, która staje się wyraźnie młodsza.


Jak wygląda zabieg?

Osoba wykonująca zabieg oczyszcza skórę klienta, a następnie nakłada na nią kwas pirogronowy. Skóra zostaje wystawiona na działanie kwasu nie dłużej, niż przez pięć minut. Po chwili preparat zostaje zneutralizowany. Po 2-3 dniach od przeprowadzenia skóra zacznie się delikatnie złuszczać, co jest prawidłowym objawem.


Co to jest kwas pirogronowy?

Jest to alfa-ketokwas zbudowany z trzech atomów węgla. Posiada taką właściwość, że w roztworze wodnym przekształca się do AHA - kwasu mlekowego działającego sebostatycznie i antyseptycznie. Peeling z wykorzystaniem kwasu pirogronowego stymuluje syntezę kolagenu i elastyny.

Wskazania do zabiegu:

  • fotostarzenie skóry
  • zmarszczki
  • wiotkość skóry
  • zanieczyszczenie skóry (w tym zmiany trądzikowe)
  • blizny potrądzikowe
  • melasma i przebarwienia o innej etiologii

Zabiegi wykonujemy w serii 5-6 powtórzeń w zależności od problemu i kondycji skóry, w odstępach 10-14 dni.

W naszym salonie stosujemy jeden z najskuteczniejszych peelingów pirogronowych na rynku marki MediDerma w stężeniu 40% i 50%.

Newsletter

Jeśli są Państwo zainteresowani otrzymywaniem informacji o
nowościach z naszego Instytutu, prosimy o podanie adresu e-mail