Jesteś tu:Zabiegi na ciało » EMS Sculpt RF

EMS Sculpt RF

Jeśli nie przepadasz za tradycyjnym treningiem siłowym, trafiłeś we właściwe miejsce. W mojej ofercie znajduje się EMS Sculpt RF, czyli zabieg, którego istotą jest elektrostymulacja mięśni. Dzięki niemu możesz ćwiczyć bez regularnego podnoszenia ciężarów, robienia brzuszków czy pompek.

Na czym to polega?

EMS Sculptor to urządzenie wyposażone w dwa aplikatory magnetyczne, które oddziałują na mięśnie. Przymocowuje się je do wybranego miejsca na ciele za pomocą specjalnych pasów - jeśli zabiegowi poddawana jest niewielka część ciała, korzysta się z jednej głowicy, jeśli większa - z dwóch.

Po umieszczeniu ich na ciele uruchamiana jest elektrostymulacja z pomocą fali elektromagnetycznej, która może wygenerować 30 000 – 33 000 mikroskurczów mięśni podobnych do tych, które występują podczas tradycyjnego treningu siłowego. Po zakończeniu zabiegu, który trwa jedynie 30 minut, poczujesz lekkie zmęczenie.

Dla kogo jest przeznaczony?

EMS Sculp RF wykonywany z pomocą aparatury Sculptor to dobre rozwiązanie zarówno dla osób, które nie przepadają za treningami i dopiero zaczynają z nimi przygodę, jak i kulturystów oraz wielkich amatorów fitnessu.

Ze względu na krótki czas trwania elektrostymulacja mięśni z pomocą Sculptora jest dobrą opcją dla ludzi, którzy mają napięty grafik i niewiele możliwości, by regularnie poddawać się tradycyjnym treningom siłowym, które trwają min. 45 minut.

Jak często należy go wykonywać?

Optymalna częstotliwość Sculpt RF to 2 – 3 razy w tygodniu. Warto zaznaczyć, że dopasowuje się ją do oczekiwań oraz kondycji fizycznej klienta – osoba, która często trenuje, zostanie poddana innej elektrostymulacji niż ta, która dopiero zaczyna.

Jeden cykl zabiegów EMS Sculpt RF powinien trwać 4 – 5 tygodniu. Po jego zakończeniu zaleca się wykonanie treningu przypominającego raz na 3 – 4 tygodnie. Częstotliwość spotkań ustalisz z nami - pomożemy dobrać taką, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Skorzystaj z Sculpt RF i Sculptora, jeśli szukasz alternatywy dla ćwiczeń siłowych. Pamiętaj, by wziąć ze sobą butelkę wody!

Newsletter

Jeśli są Państwo zainteresowani otrzymywaniem informacji o
nowościach z naszego Instytutu, prosimy o podanie adresu e-mail