Jesteś tu:Blog » Jesienny peeling

Jesień - doskonały czas na zaplanowanie profesjonalnego peelingu

Okres jesienno-zimowy to doskonały czas na wszelkie zabiegi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Pozwalają one zregenerować cerę po lecie, podczas którego mogło dojść do powstania przebarwień czy zmian, za które odpowiedzialne jest m.in. intensywne opalanie. Jednym ze sposobów na przywrócenie skórze blasku i ujednolicenie jej kolorytu, są profesjonalne peelingi, wykonywane w gabinetach kosmetycznych.

Peeling - czym jest i w jakim celu się go stosuje?

Jest to zabieg, mający na celu złuszczanie martwego naskórka. Oczyszczona cera znacznie łatwiej się regeneruje, poprzez pobudzenie jej do produkcji nowych tkanek. Regularne stosowanie peelingów pozwala wygładzić skórę, ujednolicając jej koloryt.

Warto pamiętać, że wskutek złuszczenia martwego naskórka, cera przez pewien czas jest bardzo delikatna i wrażliwa. Dlatego wspomniane zabiegi wykonuje się zwykle wczesną jesienią, w celu ograniczenia podrażnień wywołanych m.in. przez warunki atmosferyczne.

Profesjonalne peelingi - rodzaje

Stosowanie zabiegów złuszczających polecane jest każdemu, niezależnie od wieku oraz typu cery. Ważne, aby ich rodzaj został odpowiednio dobrany. Wyróżniamy peelingi:

  • mechaniczne - wykonywane z zastosowaniem specjalistycznych urządzeń oraz materiałów ścierających,
  • kawitacyjne - wykonywane z wykorzystaniem ultradźwięków,
  • enzymatyczne - zapewniające delikatne złuszczanie martwego naskórka,
  • chemiczne - oparte na substancjach związków o różnym stężeniu, w tym m.in. kwasach owocowych.

Dlaczego zabiegi złuszczające warto wykonać jesienią?

Niezależnie od rodzaju oraz stopnia stężenia substancji, wskutek ich działania skóra staje się mniej odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak zimny wiatr oraz intensywne promieniowanie słoneczne.

Jesienią warunki atmosferyczne są najbardziej optymalne, co pozwala skórze na szybszą regenerację. Zastosowanie profesjonalnego peelingu, dobranego odpowiednio do typu cery, pozwoli przywrócić jej blask, miękkość i odpowiedni poziom nawilżenia, utracony m.in. wskutek przesuszenia czy zmian pigmentacyjnych, wywołanych rozmaitymi czynnikami.

Newsletter

Jeśli są Państwo zainteresowani otrzymywaniem informacji o
nowościach z naszego Instytutu, prosimy o podanie adresu e-mail