Jesteś tu:Medycyna estetyczna » Powiększanie ust

Modelowanie oraz powiększanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy używany do powiększania i modelowania ust jest naturalną substancją bardzo zbliżoną do używanej przy wypełnianiu zmarszczek (bruzd nosowo - wargowych).

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu stomatologicznym lub znieczuleniu miejscowym przy użyciu kremu znieczulającego Emla. Po zabiegu do ok. 2-3 dni może utrzymywać się niewielki obrzęk, zaczerwienienie lub zasinienie, które następnie całkowicie ustępuje.

Po zabiegu powiększania usta są pełniejsze, mocniej zarysowane i nawilżone. Twarz nabiera młodszego wyglądu.

Efekt utrzymuje się w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta od 6 do 9 miesięcy.

Przed zabiegiem

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – jak długo trwa zabieg?

W naszym warszawskim Instytucie Estetycznym tego rodzaju modelowanie trwa zwykle nie więcej niż 30 minut. Uspokajamy: zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Trzeba jednak pamiętać, aby na kilka dni przed planowaną wizytą nie korzystać z sauny bądź solarium oraz unikać intensywnego wysiłku fizycznego. Zalecane jest również, aby nie zażywać w tym czasie leków przeciwzapalnych oraz produktów zawierających w składzie aspirynę. Jeśli decydujemy się na wypełnianie ust kwasem hialuronowym, w ciągu doby od wykonania zabiegu należy powstrzymać się od picia alkoholu i palenia papierosów.

Jeżeli tylko istnieje taka możliwość, używki warto odstawić na nieco dłużej. Alkohol i regularne palenie tytoniu bardzo niekorzystnie wpływają bowiem na proces gojenia się ran i mogą przyczyniać się do szybszego wchłaniania preparatu.

Kiedy wykonanie zabiegu jest niewskazane?

Podobnie jak inne interwencje z obszaru medycyny estetycznej, także powiększanie ust kwasem hialuronowym jest niemożliwe w przypadku kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz osób cierpiących na zaburzenia krzepnięcia krwi. Innymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu modelowania jest trwające leczenie onkologiczne, stwierdzone zakażenie dróg moczowych, nadciśnienie tętnicze i zaawansowana cukrzyca.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym wykluczone jest ponadto w momencie, gdy u pacjentki występują aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe. Dotyczy to zarówno opryszczki, jak i zwykłego przeziębienia. Do istotnych, choć rzadziej spotykanych przeciwwskazań należy zaliczyć również uczulenie na jad osy, pszczoły i innych owadów błonkoskrzydłych.

Jakich kosztów należy się spodziewać?

Szczegółowe informacje na temat kosztów powiększania ust kwasem hialuronowym w naszym Instytucie w Warszawie zawarte są w cenniku dostępnym na stronie. Obecnie zabieg modelowania wykonujemy w cenie 1200 zł. Należy mieć jednak na uwadze, że oferta może ulec zmianie.

W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt.

Newsletter

Jeśli są Państwo zainteresowani otrzymywaniem informacji o
nowościach z naszego Instytutu, prosimy o podanie adresu e-mail