Jesteś tu:Zabiegi Twarzy » Peeling Laktobionowy

Peeling Laktobionowy

Kwas laktobionowy to nowa generacja kwasów! W odróżnieniu od alfa i beta hydroksykwasów jest polihydroksykwasem. Jest nowej generacji kwasem otrzymywanym z naturalnie występującej laktozy. Kwas laktobionowy posiada wszystkie cechy i właściwości charakterystyczne dla kwasów AHA, a dodatkowo wykazuje łagodniejsze działanie, nie powodując efektów ubocznych w postaci intensywnego łuszczenia, pieczenia, szczypania lub zaczerwienienia skóry, co jest wynikiem budowy alfa i beta hydroksykwasów. 
Olbrzymią zaletą tych preparatów jest możliwość ich stosowania podczas i po leczeniu retinoidami i sterydami, dzięki czemu zmniejszone zostaną skutki uboczne działania leków. Kwas laktobionowy dzięki swojej budowie nie wykazuje działania fototoksycznego, może być więc stosowany przez cały rok. Ze względu na swoje właściwości pełni ważną rolę w pielęgnacji skóry zniszczonej słońcem i w zapobieganiu starzenia się skóry.

Wskazania:
- ze stanami zapalnymi,
- w AZS,
- wyprysku kontaktowym,
- trądziku różowatym,
- trądziku zwykłym,
- łojotokowym zapaleniu skóry,
- skóra z teleangiektazjami,
- skóra z rumieniem,
- skóra wrażliwa

Działanie:
- łagodzi podrażnienia
- działa przeciwzapalne
- silnie regeneruje
- łagodzi zaczerwienienia i stany zapalne
- wzmacnia barierę skóry
Podczas aplikacji peelingów LACTO PEEL nie występują typowe dla innych hydroksykwasów objawy takie jak świąd, pieczenie i zaczerwienienie. 


Newsletter

Jeśli są Państwo zainteresowani otrzymywaniem informacji o
nowościach z naszego Instytutu, prosimy o podanie adresu e-mail